Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.2.2011 Železná Ruda - Grádl Pivovarnické muzeum

Výlet do Železné Rudy – Hotel Grádl do Pivovarnického muzea

3.2.2011 – čtvrtek a klube se sluníčko – nádraží v KT – ve vlaku je nás 9 – první turistický výlet v letošním roce – odjíždíme na čas, ale od Brčálníku sluníčko mizí za mraky a navíc jedeme velmi pomalu…. Konečně nádraží Železná Ruda město – v čekárně si dáme před cestou tradičně teplou kávičku, něco k ní z batůžků a pak „na zdraví a dobrý krok“ od Elišky Becherovku.
Je skoro poledne - vyrážíme v dobré náladě, pomalu stoupáme a kocháme se, i když je pod mrakem – sněhu však mnoho není – žádné brodění se nekoná, jinovatka na stromech – cesta jak sněhovým královstvím – fota jsou důkazem.
Pod Grádlem u potoka zastávka a ještě likvidujeme poslední mok z batůžku – únorové narozeniny se musí zpečetit a plná láhev v batohu je čím dál těžší …  A posilněny – zbývají poslední metry „hurá do kopce“. Bez problémů …  – pak před hotelem je pravý čas na společné foto, neboť padá docela rychle mlha.
I když máme být očekávány, je to jinak – mají mnoho hostů, ale po domluvě si Muzeum instalované ve sklepě hotelu prohlížíme samy, ve strašidelné knajpě posedíme a fotíme se u strašidla, obdivujeme skřítky a pohádkové bytosti …. Je to inspirace k návštěvě s vnoučaty….
Za tu chvíli se i v restauraci uvolnilo místo a konečně (na třetí pokus) ochutnáváme dobré železnorudské 11°světlé a 13°černé pivo – i domů na ochutnání se odnáší v pet lahvi…
S odpoledním časem jsme rozhodly tak, že se vrátíme do Železné Rudy, kde do odjezdu vlaku ještě navštívíme Cukrárnu Charllotu.
Cesta zpět začíná „krpálem“ pod Grádlem – jo, dolů a lesem ve sněhu to jde podstatně hůř …., ale nakonec – všechno dobré i s alkoholem v krvi - ani žádný pád se nekoná…. 
Závěrem výletu po zasněžené Šumavě - sladká tečka pro naše mlsné jazýčky při kávičce - výlet sice jen s krátkou procházkou 4 km, ale v příjemné společnosti nás všech – čas nám utekl velice rychle. Cestou na nádraží začíná sněžit – vracíme se právě včas – je nám dobře na duši vzpomínám na ty, co jet nemohly…. Proč nám neodpovídají na poslanou MMS ??? Tolik se snažíme být s nimi duchem …, ale … - za vše může operátor…


A kam příště ??? Navštívíme Centrum vodní zábavy ve Kdyni a Muzeum příhraničí. 
 

 

Fotografie